Ing. Alena Humlová

 

Lektorka zdravého životního stylu

Vnímám se především jako člověk, který má co nabídnout všem, kteří chtějí udělat něco pro sebe a posunout se dál.

Na začátku mojí cesty byla vlastně náhoda – dietní opatření, které musel začít dodržovat můj manžel kvůli svému chronickému onemocnění. Tenkrát poprvé jsem začala víc nahlížet pod pokličku toho, jaké složení mají jednotlivé potraviny, co obsahují za minerály, za vitamíny, jakou mají energetickou hodnotu. Jak jejich složení ovlivní různé úpravy apod. Byl to první krok, který mi otevřel oči a ukázal, že stravou se dá opravdu hodně ovlivnit.  Krok, který spustil a postupně přinesl další změny týkající se běžného života např. v používání kosmetiky, drogerie v domácnosti, ale i fyzického pohybu a především mentálního nastavení.

Nejsem zastáncem žádného směru a nejsem ve svých názorech extrémní. Moje zkušenosti jsou ryze praktické a o ty bych se s Vámi ráda podělila.

Stále více si uvědomuji a vnímám vlivy, které mají dopad na výkonnost a spokojenost zaměstnanců ve firmě. Nezáleží pouze na tom, jak je baví práce, v jakém prostředí pracují, co vše jim firma nabízí formou standardních benefitů. To vše je velmi důležité, ale zaměstnance vnímám především jako osobnosti… individuality v jejich celku. Potřebují být spokojení a v rovnováze na všech úrovních – ať už myslíme práci nebo osobní život. Fyzické zdraví a duševní pohoda je pro všechny klíčová.

Ráda nechám pod pokličku nahlédnout i Vám, abych přispěla (anebo pomohla) nalézt tu Vaší cestu, která i Vás posune dál.

 

Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor podniková ekonomika a management. Celou svou profesní dráhu se věnuji práci s lidmi ve firmách – tedy HR. Mám zkušenosti jak s praktickou realizací a každodenní „rutinou“ v personální oblasti, tak i na úrovni řízení těchto aktivit. Měla jsem možnost pracovat ve státní správě, v nadnárodním koncernu i v ryze české společnosti – každá z těchto zkušeností mi mnoho dala a velmi si těchto zkušeností vážím.