Poradkyně nekonvenční medicíny

Věnuji se poradenství a lektorské činnosti v oblasti nekonvenční medicíny.

S dospělými pracuji v rámci pobytových workshopů zaměřených na seberozvoj a držím se hesla  “jedenkrát zažít je lepší než 10x slyšet”.

Ve své praxi propojuji konvenční postupy s nekonvenčními s cílem podpořit autoregulační mechanismy a kompetence klienta, respektovat individualitu a zachovat bezpečný rámec. Preferuji jemný dotek před skalpelem, bylinný čaj před antibiotikem a lidský přístup před dokonalou technologií. Ovšem s vědomím, že může přijít i chvíle, kdy je nanejvýš vhodné skalpel, antibiotikum a technologii neodmítnout.

 

Mou vizí je rozšíření obecného povědomí o jednoduchých a účinných opatřeních k ošetření stavů, které lze zvládnout svépomocí, budování zdravého sebevědomí, obranyschopnosti a respektu k sobě samému i okolí na základě znalostí fyziologie, pochopení obecných principů a vlastní zkušenosti.

Kromě klasického medicínského vzdělání (LF UP v Olomouci, obor všeobecné lékařství) jsem absolventkou homeopatické školy CEDH, kursu akupunktury a myoskeletální medicíny IPVZ. Zároveň řady kursů tradiční čínské medicíny (stáž na Universitě TCM Chengdu, Čína) a dokončuji psychoterapeutický výcvik v Biosyntéze.

Po absolvování lékařské fakulty jsem se věnovala oboru ORL (ušní-nosní-krční), posgraduálnímu výzkumu možností léčby tinnitu (ušních šelestů) akupunkturou a po rodičovské dovolené (mám 3 děti školního věku) jsem se rozhodla plně věnovat nekonvenční medicíně. Mnoho let jsem pracovala s mládeží ať už jako trenérka nebo později zdravotnice na letních táborech a soustředěních, od začátku své rodičovské dovolené pravidelně vedu zdravotně-preventivní přednášky a workshopy pro rodiče předškolních a v poslední době i školních dětí.

Kontakt pro sjednání individuální konzultace s MUDr. Lenkou Radkovou je přes tel: 775 217 247 nebo e-mail: radkova.pnm@gmail.com