Mgr. Lucie Vybíral Pastrňáková

 

Instruktorka pilates, jógy a průvodce meditacemi a mindfulness metodou

Lucka, žena, manželka, matka dvou dětí, instruktorka Pilatesovy metody a trenérka jógy, průvodkyně nejen jógovou terapií, autorka knihy Mateřství a seberealizace (2015, pod pseudonymem Lucie Nobis) a autorka bezpočtu odborných článků jak pro časopis Sféra tak pro tématické blogy věnující se seberozvoji. Chodím převážně bosá, nikomu nic nediktuji, nikoho nehodnotím ani neodsuzuji. Jsem si vědoma toho, že každá bytost si musí projít svou vlastní životní zkušeností a že každý má v určitou chvíli jiné potřeby těla, mysli i duše. Klíčem ke štěstí je totiž především respekt a přijetí – sebe sama a tím i druhých v jejich diverzitě.

Jsem průvodkyní na cestě seberozvoje (tělesna i duchovna) jednotlivcům, skupinám i firmám. Zaměřuji se na propojení těla a vědomé mysli. Kromě fyzického cvičení konceptu BODY and MIND vedu řízené meditace, především v kombinaci JÓGA NIDRY a konceptu MINDFULNESS.

Jako nejcennějšími milníky svého života vnímám především mateřství, které mi přináší nová poznání každým dnem, okamžikem, díky zrcadlení a zátěžovým situacím, která s sebou mateřství bezesporu nese. Dále pobyt ve tmě, tichu a samotě v délce 7 dní, kde jsem pochopila, jakou mentální past představuje vlastní očekávání a do jak hluboké propasti se člověk může dostat nevědomou projekcí své vlastní myslí. Posledním, zatím, cenným milníkem mé cesty je intenzivní výcvik tantra terapie, kde se mi podařilo přijmout a odložit některé své démony.

Veškerou svou praxi předávám dále, ať už se týká vědomé práce s tělem, myslí anebo jde hlouběji k jádru naší existence.

Jsem stále na cestě, cíl zatím v nedohlednu. Možná právě proto, že ta cesta samotná je cílem veškerého životního úsilí