Mgr. Ondřej Matlach

 

Lektor běhu

Absolvoval jsem FTVS UK v Praze, trénoval ve vrcholovém sportovním klubu a 5 let žil a pracoval v rehabilitačním centru a sportovní škole v Norsku. V současnosti (2021) spolupracuji s týmem odborníků na fyzioterapii, výživové poradenství a diagnostiku lidské motoriky a vytvářím systematické sportovní programy pro veřejnost.

Běh chápu jako základní pohybový projev lidského organismu. Je nejen atletickou disciplínou, ale i pohybovým základem mnoha sportovních odvětví. Propojuje lidskou kondici, správnou techniku pohybu a zároveň psychiku. Více než maximální výkonnost je pro mě cílem dlouhodobý rozvoj zdraví a vnitřní motivace.

K mé práci mě vedla láska k pohybu a zkušenost z dětství. Hrál jsem na maloměstě fotbal a našimi trenéry byli ‘‘pouze‘‘ nadšení rodiče. Měli jsme skvělou partu a dokázali se vyrovnat mnoha týmům z velkých měst.

Už tehdy jsem tušil, že propojit energii nadšení s odborným tréninkovým vedením v sobě skrývá veliký potenciál. A tuto filozofii dnes aplikuji ve své práci.

Po téměř 20letech v oboru nabízím zájemcům všech úrovní moderní a trochu vlastní přístup k seberozvoji. Základem je pro mě propojení odborníků z více oblastí. Rád uplatňuji znalosti ze specializace trenéra fotbalu, licence učitele plavání, učitele lyžování a dalších. Jsem inspirován norskou kulturou, funkčním tréninkem pro prevenci zranění a každým jednotlivým klientem. Rád hledám kondiční, funkční a pohybová řešení pro zlepšení výkonnosti v různých sportech. Vedu jednotlivce, skupiny, vzdělávací přednášky a workshopy osobní i online formou.