Wellbeing dostupný 24/7 a navíc zadarmo

publikováno: 8. 2. 2023
autor: Gábina Levá

Wellbeing dostupný 24/7 a navíc zadarmo

Představujeme vám Skychologii neboli pohled vzhůru.

 

Po otužování a groundingu pokračuje naše Feel Good série každodenní podpory imunity a duševní pohody skrze propojování se s přírodou a jejími živly.

Praxi skychologie vytvořil kouč a psycholog Paul Conway, zakladatel organizace Successful Humans, která se zabývá zvyšováním kvality lidského života.

 

Obloha je stále dostupná a můžete se spolehnout na to, že pro vás bude mít pokaždé jiné představení. Blankytně modré, mraky nejrůznějších barev a odstínů, červené východy nebo západy slunce, hvězdná noční obloha. Jediný pohled vzhůru má tak okamžitý vliv na naši náladu a duševní pohodu. V nekonečném spektru barev a tvarů, které na obloze vidíme si i můžeme skrze vizualizaci zpracovávat vše co právě v daný okamžik potřebujeme. „Obloha může často zrcadlit, jak se cítíme a připomínat nám, že všechno se neustále mění – včetně našich emocí a to, jak se cítíme“ Dodává Paul, který se v roce 2019 rozhodl podložit své postřehy i výzkumem. Výsledky studie potvrdily, že pohled na oblohu způsobí:

  • Okamžité uklidnění
  • Regulaci emocí
  • Zvýšení schopnosti všímavosti a vnímání přítomného okamžiku
  • Projasnění mysli a větší smysl pro perspektivu
  • Příliv pocitu sounáležitosti
  • Vděčnost a větší pokoru
  • Nárůst kreativity
  • Posílení imunitního systému

Kvality, který zásadním způsobem přispívají k dobrému životnímu pocitu a zdraví.

 

Neváhejte a vyzkoušejte si malou skymeditaci.

Stůjte, posaďte se nebo si lehněte na místo, odkud můžete vidět co největší část oblohy. Udělejte pár hlubokých nádechů a výdechů. Vnímejte všemi smysly. Co vidíte? Jaké tvary, barvy, kontrasty? Dovolte svým myšlenkám přicházet a odcházet. Dopřejte si času, kolik potřebujete. Aby váš systém stihl zareagovat potřebujete minimálně 1 minutu. Až budete cítit, že chcete skymeditaci ukončit, znovu se zhluboka nadechněte a vydechněte. Ještě chvíli zůstaňte sami se sebou a uvědomte si, jak se právě cítíte.

Klienti, se kterými toto cvičení děláme, vždy sdílí, že okamžitě vnímají klid a přiliv příjemných pocitů. Skychologie se díky těmto benefitům stává jednoduchou a funkční protistresovou terapií.

A jen připomínám, že dostupná je zdarma 24/7 😊

 

Feel Good výhledy směrem k nebi přeje tým FGC