[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Venku je léto v plném proudu a vy sedíte v práci „u stroje“?
Nezoufejte. Vědci přišli na to, jak přežít ve zdraví i při sedavém zaměstnání 😉

Nabízí se čtyři možné strategie:

  1.  Kreativní přístup k práci – tzv. „out-of-the-box-thinkers“jsou prokazatelně zdravější, než jejich kolegové, kteří práci vykonávají rutinně. Nemusíte být přímo kreativec. Podle vědců stačí, když rutinní úkoly zkusíte řešit novým způsobem. Nové stimuly osvěží váš mozek.
  2. Osobnější pracovní prostor – lidé, kteří si dokáží svůj pracovní prostor více přizpůsobit a zpříjemnit, třeba přidáním fotografií a osobních věcí, jsou emočně vyrovnanější a nehrozí jim syndrom vyhoření. Zpravidla stačí málo a lze to i v kancelářích typu „open space“.
  3. Podpora a dobré vztahy v týmu – studie „Health Psychology“ potvrdila, že dobrý týmový duch a podpora kolegů snižuje riziko úmrtí v důsledku stresu o 41%. Zásluhu na tom má hormon oxytocin, který naše tělo vylučuje díky pocitům harmonie. Jeho efekt může však být i negativní v případě, že se vyplavuje kvůli stresu.
  4. Pozitivní interpretace reality – jiná studie zjistila, že ženy, které na konci pracovního dne dokázaly shrnout tři pozitivní body, které se jim během dne podařily, měly nižší hladinu stresu a méně fyzických problémů typu bolesti hlavy, zad a  svalů. Tahle jednoduchá praxe nás totiž naučí eliminovat stresové faktory a soustředit se na věci, které nám v konečném důsledku zlepší náladu a naše fyzické zdraví.

Zdroj: oprah.com

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]