Jednou z cest, kterou vás v našem programu Self Leadership přivedeme ke zdravé životní rovnováze – doma, v práci, s přáteli – je cesta k pochopení, jak si můžu zdravě nastavit hranice.
Téma osobních hranic je téma na celý život a pokud se jím začneme zabývat vědomě, zjistíme, jakou má návaznost na naši duševní pohodu, práci se stresem, schopnost říct nahlas svůj názor, přijít s odvážnou inovací v práci, s tématem, který není v týmu příjemný, ale vyčistí vzduch, atd.

Zásadní je téma osobních hranic i pro manažera a tvorbu jeho týmu. Vytvořit totiž bezpečné prostředí pro to, aby každý v týmu mohl s respektem pracovat se svými hranicemi, ale zároveň se nebál říct něco, co je třeba inovátorské, provokativní, ale může tým a firmu posunout výrazně dopředu, je jednou z klíčových dovedností manažera.

Pokud začneme své tělo a jeho reakce více pozorovat zjistíme, že téma osobních hranic má návaznost i na naši imunitu a schopnost regenerace sil.

Udělejte si s námi revizi toho, zda si umíte zdravě nastavit hranice, případně kde vám to jde líp a v jakém prostředí nebo s kým je to náročnější: