Moje energie a duševní pohoda

publikováno: 30. 1. 2023
autor: Gábina Levá

Moje energie a duševní pohoda

Nečekejte, tvořte

 

Čekáte, až se změní vnější okolnosti a vy si budete moci konečně vydechnout a být v pohodě?

Nečekejte! Duševní pohodu si začněte vytvářet sami, krok za krokem. Upřímně, nikdo jiný to za vás neudělá.

Skutečně si myslíte, že musíte shlédnout všechny zprávy, přečíst tisíce postů a mít na všechno názor a nejlépe ještě hned? Ne nemusíte. Pečlivě filtrujte, jaké informace a z jakého zdroje si pustíte do svého osobního prostoru. Už tato vědomá pozornost k nekonečnému přílivu rozporuplných informací vám přinese obrovskou úlevu.

Dny jsou stále poměrně krátké a jarní energie ještě neproudí. To je důvod, proč potřebujeme spát a odpočívat mnohem více než v obdobích, kdy je dostatek slunečního svitu. Nepodceňujte kvalitní spánek a vytvořte si pro něj podmínky. Je to investice, která se vám mnohonásobně vrátí.

O nutnosti pít dostatek kvalitní vody a doplňovat vitamín D už se snad ani nemusíme zmiňovat, že?

Silná imunita – Feel good company

Všímejte si každodenních maličkostí, ze kterých se můžete radovat. Často čekáme na veliké události a myslíme, si, že jen skrze ně můžeme čerpat energii a radost do našich životů. Nečekejte! Zaměřte svou pozornost na drobnosti, které považujete za samozřejmé. Třeba šálek dobré kávy nebo čaje, chvíle, kdy se zasmějete s přáteli nebo dětmi, vděčnost za vše, co v životě mám právě teď. A když si dáte pár minut, věřte, že najdete mnoho důvodů, za co můžete být vděční. V takovém naladění se vaše nálada promění k lepšímu, jako mávnutím kouzelného proutku.

Nadechněte se čerstvého vzduchu venku a, jakkoli je to možné, rozpohybujte své tělo.  Rozproudíte tím totiž i svojí mentální energii.

Nevytvářejte na sebe větší tlak, než je nutné. Nemějte se sebe neúměrně vysoké nároky. Jejich splnění se totiž většinou nepodaří a vy tak opakovaně konfrontujete sami sebe s pocitem selhání. A to vám na dušením pohodě opravdu nepřidá. Naučte se říkat „ne“ požadavkům, kterým nechcete nebo nemůžete vyhovět, a tím pádem říkat „ano“ sami sobě.

Naslouchejte sobě, jednejte v souladu se sebou a nesnažte se jen naplňovat představy vašeho okolí.

Vyhněte se věčným obětem. Jinak řečeno permanentně negativně naladěným lidem, kteří zodpovědnost za svůj „těžký“ život stále shazují na ty druhé. Lidem, kteří si budou donekonečna stěžovat a fňukat a od vás vyžadovat, abyste sytili bezednou nádobu jejich energie.

Toxičtí lidé kolem nás – Feel good company, Toxičtí lidé kolem nás | Facebook

Vytvořte si kolem sebe příjemné a harmonické prostředí doma i v práci. To, co vás dnes a denně obklopuje, velmi silně ovlivňuje, jak se budete cítit. S nadcházejícím jarem se můžete pustit do razantnějšího úklidu a zbavit se nepotřebných věcí. S tímto procesem se totiž, aniž to mnohdy tušíte, zbavujete i nepotřebných mentálních vzorců a programů.

Dovolte si udělat ve svém životě takové změny, které povedou k radosti z každého dne.