Za svou už téměř 25tiletou kariéru ve firmách jsem zažila mnohé. Vzpomínám si, když jsem v pozici personální a marketingové ředitelky pro 4 země v jedné velké české firmě donesla připravený dokument jednomu z majitelů. Ten ho pozorně četl a jediné, co mi řekl bylo: „Od inženýrky bych čekal, že ví, že na konci věty má být tečka.“

Jednou se tomu vnitřně pousmějete a řeknete si, že vás spíš zajímalo, jestli dokument je v souladu s představou majitelů a může jít do světa.

Když ale toto nenápadné lehké ponižování pokračovalo dál a začalo se mi zobrazovat i na těle ve formě ekzému, který jsem nikdy předtím neměla, bylo mi jasné, že tohle nemám zapotřebí. Že svou energii můžu dát něčemu, co přináší nejen hodnotu, ale i radost.

Měla jsem si předem všimnout, že na dané pozici se ředitelé střídají každý rok. Dnes už to vím… a také mnohem víc o toxických lidech a firemních toxických kulturách.

Jsem ráda, že mohu přispět otevření tématu i v médiích i na naší nové stránce Toxičtí lidé kolem nás, kde se budeme věnovat toxickým lidem nejen na pracovišti…

Díky Hance Vackové z Ekonomu, že jde do těchto témat.

Přeji všem, ať se vám toxické vlivy vyhnou!

Feel Good den,

Markéta Černá

Článek: Se šikanou má zkušenost třetina zaměstnanců, obětí se může stát i šéf firmy | Hospodářské noviny (iHNed.cz) (ekonom.cz)