Jana Hemelíková Baudisová

 

„Studovala jsem herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Ke konci studia jsem zažila velké povodně v rodných Jeseníkách. Tato „traumatická“ zkušenost mi otevřela dveře k prvním hlubším pohledům do sebe sama. Díky ročnímu pobytu v horách a období „nic nedělání“ a aplikování odkazu Vincenze Priessnitze, jsem prošla zázrakem sebeuzdravování“.
Otevřel se přede mnou nový potenciál. Pro svou dramatičnost a opravdovost mi učarovalyindický tanec a flamenco. Začala jsem pracovat jako asistentka režie pro dokumentární tvorbu v ČT a současně jsem studovala oba tance v Praze i v zahraničí (Sevilla, Madrid, Jerez, Cadiz, Londýn).
Od roku 2003 jsem vedla kurzy pro přední pražská taneční centra, pro herečky Národního divadla a pořádala workshopy po ČR a Itálii. Stala jsem se součástí taneční skupiny Peňa Flamenca, se kterou jsem účinkovala v divadelních projektech, TV show a několika filmech. Později jsem založila taneční školu a skupinu indického tance Rása, jejímž vyvrcholením bylo audiovizuální taneční představení Šivovo kolo života (autorka, choreografie, tanec) v divadle ABC.
V další životní etapě – během mateřské „dovolené“- jsem prošla Akreditovaným výcvikem profesionálního kouče a výcvikem NLP u Coaching World. S manželem jsem spolupracovala na jeho projektech festival Evolution (supervize) a on-line magazín Flowee (moderátorka).
V současné době absolvuji akreditovaný psychoterapeutický výcvik zaměřený na tělo u ČAPZT, spolupracuji s NF Veroniky Kašákové, tancuji a koučuji (individuální sezení).
Objevuji pro sebe a své klienty nové možnosti vztahu umění, seberozvojových a psychologických technik. Naplňuje mě zkoumání souvztažností mezi tělem, myslí a emocemi.