Iva Petráňová

 

Začala tancem. Díky své lásce k tanci jsem se před lety dostala opakovaně do LA, kde jsem objevila jógu pro tanečníky a otevřel se mi úplně nový svět – ten, co jsem celou dobu měla uvnitř. A začaly se dít věci. Po návratu domů jsem najela na pravidelnou praxi. Jako zázrakem jsem se zbavila spousty neduhů z těla i mysli. Výrazně se mi snížila frekvence migrén a hodně se zlepšila má imunita. Moje prožívání sebe sama, lidí okolo i celého života se začalo razantně měnit.

Jasně jsem věděla, že józe chci věnovat svůj čas a energii každý den a sdílet jí s ostatními. Už tehdy jsem považovala jógu za zázrak, který si člověk přece nemůže nechat pro sebe. Je příliš úžasná, příliš dobrá, příliš potřebná. Musím jí posílat dál! A násobit. O dva roky později jsem se do LA vrátila a absolvovala tam svůj první lektorský kurz.

S každou další odučenou lekcí jsem se jen utvrzovala v tom, že jdu správným směrem.  Následovalo další studium, cesta do Indie, první jógový pobyt, druhý jógový pobyt….

Věnuji se hlavně individuální jógové terapii, firemní józe a různým cestám a pobytům spojeným s jógou a tancem. Provozuji Ivous YouTube kanál a Instagram, kde nabízím jógová videa a online lekce. Jde mi hlavně o upřímný prožitek a péči než o výkon. 

Ráda ve svých lekcích pracuji s širšími tématy kolem jógy – s filozofií, energiemi, čakrami, s očistnými technikami Kriya a s dýcháním Pranayama, s meditací, hlubokou relaxací, s tibetskými mísami a mantrami. Pořádám i workshopy, kde propojuji jógové zážitky s kresbou mandal, s intuitivním pohybem a tancem, s terapeutickými technikami. Prostě s čímkoli, co nám pomůže upřímně poznávat, prozkoumávat a jít do hloubky svého nitra.